Skocz do zawartości

Wyświetl nową zawartość
Zdjęcie

[PROBLEM] Z grą na multiplayer

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lukasz6553

Lukasz6553

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 01 luty 2020 - 02:36

Witam wszystkich, przychodzę na te forum w sprawie problemu z multiplayer. Otóż chodzi o to, że chciałbym zagrać z kolegą, lecz po prostu nie mogę wejść na jego serwer i on na mój.. Do kolegi już mogliśmy wejść jak on stworzył serwer, a tak to do siebie nie możemy.. Próbowaliśmy przez hamachi, lecz ja mam tam jakiś błąd VPN, więc lipa. Liczę na pomoc, ponieważ chcielibyśmy sobie zagrać.

#2 fallout

fallout

Member

• Moderator
  • 17 postów

Napisano 07 maj 2020 - 01:15

Podstawowe pytania:

Czy oboje macie oryginalne gry zarejestrowane na różnych kluczach?

Czy macie takie same mody, nie edytowane przez żadnego z Was? Lub czy próbowaliście tworzyć serwer bez modów?

Czy zapora Windowsa przepuszcza Wam grę?

Diamonds.

thebirthdaymassacrelor8jv1.png

#3 NorbertHaHA

NorbertHaHA

Member

• Members
  • PipPip
  • 25 postów
  • LocationZ Polski xD

Napisano 06 grudzień 2020 - 12:35

Jeżeli kolega ma tego samego dostawce internetu to są dwie opcje aby móc stworzyć i dołączyć do gry wieloosobowej takiej jakiej wam odpowiada. Na dzień dzisiejszy można kupić sobie serwer dedykowany to taka wersja dla bogatszych :D ,a wersja dla ubogich to niestety i stety hosting z komputera podłączonego do internetu przez innego dostawcę np. kolegi z innym netem lub komp z farmingiem np. podłączony do sieci komórkowej, można kombinować ale nie gwarantuje że takie kombinacje będą opłacalne szczególnie że chodzi o dodatkową kopie gry która będzie hostować waszą gre wieloosobową i może zrywać czasami i lagować... Niektórzy dostawcy internetu idą po bandzie i gaming np. na "jednym" światłowodzie jest irytujący w tej kwestii.

Jak ktoś lubi może próbować nawiązać kontakt z dostawcą internetu i prosić się o odblokowywanie portów, ale sam nwm czy to ma jakikolwiek sens. :unsure:

r9ic9.gif

ls2009-net.jpg

061220110315am-pjta5.gif

#4 NorbertHaHA

NorbertHaHA

Member

• Members
  • PipPip
  • 25 postów
  • LocationZ Polski xD

Napisano 05 kwiecień 2021 - 02:07

Wkońcu udało mi się ogarnąć co jest nie tak przy połączeniu hamachi mając tego samego dostawcę internetu

po kliknięciu w hamachi diagnozy na nazwie kolegi wyszło że "Ruch przychodzący zablokowany, sprawdź ustawienia zapory (Inbound traffic blocked, check firewall settings)"

po tym wpisałem w google ten komunikat i rozwiązałem problem z połączeniem

to może być milowy krok dla tych którzy mimo wszystko nie potrafili się połączyć z powodu nieznanego błędu

wystarczyło odznaczyć ten kwadracik

hamachi.png

a konkretnie wejść w

1.zapora windows defender

2.ustawienia zaawansowane

3. zakładce akcje ->właściwości

4.w zakładce profil publiczny zabezpieczone połączenia sieciowe ->dostosuj

5.odznaczyć kwadracik przy hamachi

6 kliknąć ok i odpalić gre 

Tyle dziękuje  :)

• FeNdT308 lubi to

r9ic9.gif

ls2009-net.jpg

061220110315am-pjta5.gif

#5 NorbertHaHA

NorbertHaHA

Member

• Members
  • PipPip
  • 25 postów
  • LocationZ Polski xD

Napisano 14 kwiecień 2021 - 07:38

znalazłem inne wyjście niż kombinowanie z hamachi, lagami i problemami z tunelem pośrednim itp itd

poszukując internet natrafiłem na program Radmin VPN  który z interfejsu i sposobu tworzenia sieci przypominał hamachi

Cel był prosty: stworzyc wirtualną sieć LAN która będzie miała niski i stały ping: nie trzeba będzie spędzić 2 godzin na konfiguracji portów serwera przekierowań portów  ip i etc. i przede wszystkim umożliwi grę z jak najmniejszymi stratami w przepływie danych.

Kolega oraz ja korzystamy ze światłowodów  prędkość D:~300 mbps U:~30 mbps z pingiem ok 4ms  

w porównaniu do Hamachi, Radmin VPN umożliwił nam bezpośredni tunel, gdy tamten program po milionach modyfikacjach w ustawieniach zaporach  karcie sieciowej nie zmieniał stanu naszego mostka i wciąż był niebieski, a Radmin zainstalowany na czysto po prostu... połączył się na maks zasięgu. 

W grze ping był naprawde przyzwoity gdy na hamachi skakał jak Paweł  Jumper zapętlony na 10h i tylko kur*wa rzeczywiście gdy opóźnienie świeciło na czerwono i dążyło wartości setek momentami tysięcy i jazda doprowadzała do szału.

Radmin zniwelował ping do takich wartości że "da się grać" nawet na modach,także polecam cieplutko dla każdego kto ma kumpla i chce zagrać, mając tego samego dostawcy internetu światłowodowego :)

r9ic9.gif

ls2009-net.jpg

061220110315am-pjta5.gif

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych