Skocz do zawartości

Wyświetl nową zawartość
Zdjęcie

Moje najbardziej ukochane hobby- Agromodelarstwo Rolnicze.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#21 Dj.Bobo

Dj.Bobo

Advanced Member

• Moderator
  • 832 postów
  • 33 Thanks

Napisano 07 sierpień 2020 - 06:17

coś pięknego :o 

#22 Played5455RC

Played5455RC

Member

• Fotograf
  • 28 postów
  • 10 Thanks

Napisano 12 sierpień 2020 - 07:18

No dobra, także witam tu wszystkich zgromadzonych ludzi i resztę tego forum, w dniu 09.08.2020 odbyły się żniwa w jęczmieniu browarnianym jarym, w akcji brały udział Kombajn John Deere 1550 CWS i ciągniki new hollandy dwa tm135 i td5050 oraz U3512, do położenia było 10 hektarów, z czego plon był bardzo dobry, 7 ton z jednego hektara, co dało najbardziej wydajny wynik w porównaniu do żyta hybr. i rzepaku. Co prawda zbierało się na burzę, ale w ostatniej chwili wszystko pozostało zebrane i tylko zostało prasowanie słomy, które odbyło się dwa dni później, prasowałem zestawem new holland tm135+Sipma ps1211, którą bym chciał opchnąć lub zamienić, a zwożeniem balotów zajął się new holland td5050, tym samym już jestem po żniwach.                        Podsumowanie żniw 2020:  Rzepak: 3-3,5 tony z jednego hektara., Żyto ozime hybr.: 4 tony z jednego hektara oraz jęczmień jary browarniany: 7 ton z jednego hektara.

Po sezonie planowane są: przyczepa na tandemie 10-12 ton, przystawka do kukurydzy 5-6 rzędów oraz zamiana jednej lub dwóch pras sipma z-224/2 i ps1211 na jedną zwijającą tyle że bardziej wydajniejszą.

Link do zdjęć: https://ibb.co/album/YXCC25

• Dj.Bobo i Fooler lubią to

Thanked by 2 Members:
szymonowski, Dj.Bobo

#23 Dj.Bobo

Dj.Bobo

Advanced Member

• Moderator
  • 832 postów
  • 33 Thanks

Napisano 12 sierpień 2020 - 07:48

o cholera :o    extra modele 

#24 Played5455RC

Played5455RC

Member

• Fotograf
  • 28 postów
  • 10 Thanks

Napisano 24 sierpień 2020 - 05:04

No dobra także witam Was Wszystkich po 2 tygodniowym przestoju, po żniwach. W dzisiejszym wydaniu uprawa rzepaku na rok 2021, zaczęła się od orki pługiem 4-skibowym obrotowy, a zakończyła się siewem rzepaku zestawem NH TD5050+Siewnik Polonez 3/550 3m (300cm). Zestaw, który wykonał orkę zakończoną awarią pługa: New Holland Tm135+Pług 4-skibowy obrotowy, na pole tego samego dnia w celu rozsiewu wapna został oddelegowany NH TD5050+Rauch MDS, dzień później na pole, gdzie ma zostać posiany rzepak, został wysłany główny mustang pociągowy 135-konny New Holland z Broną Talerzową Agro-Factory 3,2m. Dzień później na polu, gdzie będzie posiany rzepak na rok 2021, Ursus 3512+Rozsiewacz mds rozsiał nawozy: Sól potasowa w dawce 250 kg/1 hektar oraz saletra anomowa w dawce 150kg/1 hektar, po rozsiewie nawozów uprawę nowym agregatem bezorkowym 3m wykonał New Holland Tm135, a Siew rzepaku w dawce 110kg/1hektar wykonałem Ciągnikiem New Holland TD5050+Siewnik Polonez 3m 3/550.

Link do zdjęć.:https://www.facebook...97269790&type=3

Link do zdjęć,2: https://ibb.co/album/cg14WH

• Dj.Bobo lubi to

Thanked by 1 Member:
Dj.Bobo

#25 Dj.Bobo

Dj.Bobo

Advanced Member

• Moderator
  • 832 postów
  • 33 Thanks

Napisano 24 sierpień 2020 - 11:46

coś nie działa link  :huh:

#26 Played5455RC

Played5455RC

Member

• Fotograf
  • 28 postów
  • 10 Thanks

Napisano 30 wrzesień 2020 - 09:08

Także witam Was Wszystkich po ponad miesięcznej nieobecności, z kolejnym plenerem: Kampania Ziemniaczana 2k20.                

Siema ekipa z forum, w dzisiejszym wydaniu po ponad miesiącu przestoju zaprezentuję akcję z Kampanii Ziemniaczanej 2k20, która trwała kilka dni. Zbiór ziemniaków odmiany IRYS, zestawem Ursus 3512+kombajn ziemniaczany Grimme Europa, po lekkich modernizacjach, ale ten zestaw pracował na początku zbioru kartofli, jednak ze względu na zmianę pogody, przez co na polach było mokro, nastąpiła zmiana składu, czyli Ciągnik TD5050 New Holland+Grimme Europa, jednak pomimo trudnych warunków na polach spowodowanych przez załamanie pogody, obyło się bez wpadki, w tym roku plonowanie z jednego hektara ziemniaka w porównaniu do ubiegłego roku jest na 5/5, jednak trafiały się zielonkawe-niedojrzałe, zgnilizny, pourzynane, ale mimo tych chochlików jestem zadowolony, jak każdy może zauważyć pojawiła się też nowa przyczepa brandys bss, druga bss-ska jest w trakcie remontu, ale w tym roku akcja kukurydza na ziarno się zacznie pod koniec października lub na początku listopada, więc przed koszeniem kukurydzy pozostało jeszcze siew jęczmienia browarnego, remont brązowej autosanki, jeszcze trzeci pokos do skoszenia i zebrania, a jeżeli się wyrobię z tym wszystkim to może przed QQ na ziarno powstanie przyczepa na tandemie 10 ton.

Gdyby link do zdjęć nie działał, proszę mi w komentarzu napisać informację.

Link do zdjęć.: https://ibb.co/album/gjzQHK

• Dj.Bobo lubi to

Thanked by 1 Member:
Dj.Bobo

#27 Dj.Bobo

Dj.Bobo

Advanced Member

• Moderator
  • 832 postów
  • 33 Thanks

Napisano 30 wrzesień 2020 - 09:58

niesamowite :o

• Played5455RC lubi to

Thanked by 1 Member:
Played5455RC

#28 Dron

Dron

Advanced Member

• Fotograf
  • 48 postów
  • 22 Thanks

Napisano 01 październik 2020 - 05:05

Kruca fuks, piękne modele ;D Wkońcu muszę się zabrać za te swoje klamoty, zetor 7211 czeka :P 

• Played5455RC lubi to

Thanked by 1 Member:
Played5455RC

#29 Played5455RC

Played5455RC

Member

• Fotograf
  • 28 postów
  • 10 Thanks

Napisano 04 październik 2020 - 04:36

Dobra, także witam w niedzielę po akcji siew jęczmienia zimowego browarnego na ugórze 2020. Wczoraj zaczęto siać nawozy pod jęczmień browarny zimowy, gdzie na ugórze pracował zestaw Ursus 3512, którego przez jakiś czas trochę rzadziej używam oraz rozsiewacz nawozów Rauch MDS na wózku ciąganym, gdyż Ferguson mały ma problem z podnośnikiem, więc stąd była decyzja o dorobieniu wózka pod rozsiewacz nawozów. W sobotę dnia 03.10.2020 roku, zaczęliśmy od rozsiewu nawozu saletry potasowej w dawce: 300-350 kilogramów na jeden hektar, ferguson co prawda miał ciężej, szczególnie na ugórze, ale pomimo dobrej-wietrzystej pogody oraz sporej ilości wilgoci w ziemi, ciągnik dał radę rozrzucić nawozy. Jeszcze tego samego dnia w sobotę uprawiałem Tm-ką 135 Smerfem z agregatem bezorkowym, co prawda ciągnik nie tylko, że dostał porządnie po garach, ale i też wychlał sporo paliwa, ale grunt, że pole pod jęczmień zimowy browarny zostało przygotowane, dlaczego od razu agregatem bezorkowym, a nie pługiem.?- Szkoda mi jest zabierać bardzo dobrą wilgoć w ziemi, która w niej została. Zastanawiam się nad tym, czy to był dobry pomysł uprawaniem agregatem bezorkowym. Dzień później czyli w niedzielę odbył się siew jęczmienia browarnego zimowego odmiany "Avalon", siew wykonałem zestawem New HoLLand TD5050 z FrontLoader+Siewnik Polonez 3/550 3m, ponieważ tym ciągnikiem jest mi wygodnie wykonać siew zboża, a w ciągniku mam radio, klimatyzację oraz wiadomo każdemu, że wygodę. Siew Jęczmienia Browarnianego Avalon wykonałem w dawce 160kg-180kg/1ha, ciągnik pomimo dzisiejszej pogody dał radę obsiał wyznaczony obszar dla browarnego jęczmienia zimowego. Zastanawiam się nad dwoma pomysłami: 1.Czy do mojej obecnej brony talerzowej nie dorobić hydropacku.                                2. Czy po prostu nie kupić drugiej brony talerzowej tej samej marki i nie dorobić hydropacku do siewnika.

Link do zdjęć.: https://ibb.co/album/6N12NJ

#30 Dron

Dron

Advanced Member

• Fotograf
  • 48 postów
  • 22 Thanks

Napisano 04 październik 2020 - 04:40

jestem za pomysłem nr 1  :P

Thanked by 1 Member:
Played5455RC

#31 Played5455RC

Played5455RC

Member

• Fotograf
  • 28 postów
  • 10 Thanks

Napisano 10 październik 2020 - 11:21

Dzięki Wielkie.  Także witam ekipę forum ls2019eu., którą chciałbym zaprosić na mój kolejny film o tematyce AgroModelarskiej, który niesie nazwę: Żniwa 2k20. w Miniaturze Modelarskiej.

Link do Filmu.: 

• spavatch lubi to

#32 Dj.Bobo

Dj.Bobo

Advanced Member

• Moderator
  • 832 postów
  • 33 Thanks

Napisano 13 październik 2020 - 11:07

masz talent :o

• Played5455RC lubi to

Thanked by 1 Member:
Played5455RC

#33 Played5455RC

Played5455RC

Member

• Fotograf
  • 28 postów
  • 10 Thanks

Napisano 15 październik 2020 - 12:57

Także witam ekipę z forum ls2019.eu w wydaniu Kukurydza na ziarno-Złota jesień 2k20, z której udostępnię parę zdjęć z tej akcji niedokończonej, gdyż obecnie pogoda nie pozwala na zbiory kolb kukurydzy. Pierwsze koszenie QQ rozpoczęliśmy od 3 hektarów odmiany SY Talisman, gdzie plon z jednego hektara wyniósł 13,3 tony przy wilgotności wynoszącej prawie 50%, ale odmianę Talisman, pomimo, że kombajn przy tak mokrej QQ się czasami zapychał, udało się skosić i wysuszyć przy pomocy suszarnii, którą na drugi rok planuję wyremontować, dzień później zrobiliśmy na próbę w pole z kukurydzą odmiany SY Legion, gdzie wykoszono tylko 2 hektary tej odmiany, gdzie plon wyniósł tylko 15 ton z 1 ha, przy wilgotności 45%, przez co z dalszym zbiorem Kukurydzy się wstrzymujemy, do momentu, kiedy będzie na to dopisywała pogoda, do zebrania na ziarno pozostało 5 hektarów odmiany SY Legion oraz odmiana SY Kardona, u której plon szacuję tak z 11-14 ton z 1 ha, czyli łącznie jeszcze pozostało mi do wykoszenia 10 hektarów Kukurydzy. Jak możecie zauważyć, że oprócz dwóch przyczep Brandys Bss P93S, pojawiła się też nowa przystawka na 6 rzędów do QQ, przy kombajnie John Deere CWS 1550, przy którym robiąc przegląd w trakcie, kiedy pogoda nie pozwala zebrać QQ, zauważyłem przy jednym tylnym kole popękaną obręcz w kole, co niestety wymusiło to natychmiastową wymianę obu tylnych kół, na sprawne i wytrzymalsze. Wystarczy je polakierować.                          

Teraz obejrzycie parę zdjęć, ocenicie oraz pokrytykujecie i pokomentujecie. Co prawda tylko 4 zdjęcia, ale resztę udostępnię po żniwach kukurydzianych.

Link do zdjęć.: https://ibb.co/album/KmPPH1

• Dj.Bobo lubi to

Thanked by 1 Member:
Dj.Bobo

#34 Dj.Bobo

Dj.Bobo

Advanced Member

• Moderator
  • 832 postów
  • 33 Thanks

Napisano 18 październik 2020 - 10:47

Pełen szacunek. Masz talent bracie :P