Skocz do zawartości

Witamy na stronie ls2019.eu.Forum jest reaktywacją strony jaką była ls2009 net Mamy nadzieje że spędzisz u nas świetnie czas i zostaniesz z nami na dłużej.Liczymy na pomoc w rozwoju strony oraz zachęcamy do polecania oraz udostępniania forum.Aby pobrać najlepsze mody do Gry załóż konto. Pozdrawiamy.Polecamy:

Zdjęcie

Moje najbardziej ukochane hobby- Agromodelarstwo Rolnicze.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
136 odpowiedzi w tym temacie

#121 Dj.Bobo

Dj.Bobo

Advanced Member

• Moderator
  • 1183 postów

Napisano 04 czerwiec 2022 - 06:07

profeska szeryf :D

• Played5455RC i MichaelSourb lubią to

#122 Played5455RC

Played5455RC

Advanced Member

• Fotograf
  • 83 postów

Napisano 21 lipiec 2022 - 10:28

Siema, Siemano Wszystkim Ekipa na forum ls2019.eu po ponad miesięcznej nieobecności i lecimy z tym tematem.  Co u mnie tym razem na tapecie czy na planie filmowym. W tym dzisiejszym wydaniu, prezentacja nowego nabytku do którego za chwilę przejdziemy.                Na pewno kojarzycie jak w odcinku z przygotowania JD 1550 Cws do żniw 2022 lub wcześniej, wspominałem na temat zakupu kombajnu, czy wymiany kombajnu na jakiś wydajniejszy.  Także ''nie owijając w bawełnę''  po wielu namysłach, poszukiwaniach, finalnie wybór padł na nowo - używany i sprowadzony kombajn zbożowy marki Fendt 9460R. Jest to model Fendta 9460R z roku 2010 z hederem 9m20cm i jest to oczywiście kombajn rotorowy przeznaczony do omłotu ziarnowej kukurydzy. Kwestia stołu do rzepaku, to zastanawiam się czy taki Fendt 9460R posiada wbudowany w heder zbożowy stół do rzepaku, który się wysuwa przy omłocie rzepaku bez konieczności montowania stołu rzepaczanego, który przy zbiorze rzepaku jest zawsze niezbędny oraz też brakuje przystawki do QQ, do zbioru ziarna i się zastanawiam czy taka 6-rzędowa przystawka wystarczy, bo mnie taka szeroka na 8-rzędów, nie jest potrzebna. Co jeszcze mogę powiedzieć.? - Myślę, że w tym temacie to będzie na tyle, także pozdrawiam i trzymajcie się, na razie.

Link do modelu Fendt 9460R.: https://ibb.co/album/JFjQhL

Użytkownik Played5455RC edytował ten post 23 lipiec 2022 - 11:51

• Dj.Bobo lubi to

#123 Dj.Bobo

Dj.Bobo

Advanced Member

• Moderator
  • 1183 postów

Napisano 12 sierpień 2022 - 12:07

petarda jest :o czekamy na wiecej 

#124 Played5455RC

Played5455RC

Advanced Member

• Fotograf
  • 83 postów

Napisano 14 sierpień 2022 - 02:52

Dobry dzionek, Siemanko Wszystkim i w dzisiejszym wydaniu na tapecie zbiór rzepaku 2022 kombajnem Fendt 9460R.              Rzepak w tym roku wygląda bardzo wzorowo, wszystkie zabiegi były wykonywane, obszar rzepaczany na 2022 rok to 20 hektarów i dwie odmiany: Kuga i Dominator, które w tym roku bardzo dobrze plonowały. Jednak zanim podam jaki dokładnie był plon z hektara, to przedstawię może jakie były zabiegi na rzepak.: Zacznijmy najpierw od samego początku jak przebiegała uprawa rzepaku, który był posiany pod koniec sierpnia w 2021 roku.

-Przejazd pługiem obrotowym 4-skibowym Kuhn Master na 20 hektarach

-Wapno Granulowane przed broną talerzową w dawce: 400kg/1ha

-Przejazd broną talerzową 3.2m, której obecnie już nie ma na 20 hektarach

-NPK przed uprawą w dawce: 400 kg/1ha

-Sól potasowa przed uprawą w dawce: 300kg/1ha

-Przejazd agregatem bezorkowym przed siewem na 20 hektarach

-Siew rzepaku dwóch odmian: Kuga w dawce: 120kg/1ha oraz Dominator w dawce: 140kg/1ha.

-Jesienne odchwaszczanie areału rzepakowego (Nie posiadam z tego odcinka.)

Zabiegi jakie były wykonywane w 20 hektarach rzepaku w roku 2022.:

-Sól potasowa w dawce: 250kg/1ha

-RSM w dawce: 100kg/1ha (235 litrów/1ha)

-Saletra Magnezowa w dawce: 200kg/1ha

-Zabieg T1 w celu regulacji i ochrony rzepaku, produkty chemiczne zastosowane przy zabiegu T1: Porter=0,5 litra/1ha, Caramba=0,5 litra/1ha oraz Bor=1,5 litra/1ha.

-Zabieg T2 w celu ochrony rzepaku na opadanie płatka, ŚOR zastosowane przy zabiegu T2: Amistar 0,5L/ha, Pecari  0,5L/ha, Carnadine 0,25L/ha, Delmetros 0,10L/ha.

-Zabieg T3 w celu łuszczyny, ŚOR zastosowane przy zabiegu T3: Orius Max 0,5L/ha, Faxer 0,5L/ha, Proteus 0,7L/ha, siarczan magnezu 5kg/ha, RSM 32 50L/ha. ( Niestety nie nagrałem odcinka z T3 z powodu braku czasu.)

Plonowanie rzepaku pomimo tych wyżej wymienionych zabiegów przed sezonem żniwnym w miarę 4500kg/1ha, czyli 4,5 tony/1ha, czyli rok 2021 był strzałem w 10 na uprawę rzepaku, a rzepak zebrany został wyładowany na magazyn  w oczekiwaniu na wyższą cenę w granicach 4500-5000 PLN za 1 tonę.

Link do żniw rzepakowych.: https://ibb.co/album/f12hD3

Dobra, także siemano Wszystkim ponownie i nareszcie lecimy z długo wyczekiwanymi żniwami zbożowymi 2022, czyli zbiór jęczmienia browarnego i pszenicy jarej.

Odmiany, które zostały zebrane z jęczmienia browarnego zimowego i jarego, to Avalon, który w tym roku plonował na poziomie: 7 ton/1ha oraz KWS Cannton plonujący na poziomie 8t/1ha. Zbiór pszenicy jarej 2022 odmiana Tybalt, która w tym roku posiana po raz pierwszy plonowała w miarę 9 ton/1ha, którą wyładowaliśmy w magazynie, podobnie jak rzepak. Natomiast słomę to pozostawialiśmy po jęczmieniu jarym piwnym KWS Cannton (3 hektary), a reszta została pościnana w drobny mak oraz 10 hektarów słomy pszennej, a reszta podobnie ścięta w drobny mak na sieczkę.

Ostateczny werdykt w kwestii zebranych plonów tegorocznych w roku 2022.

-Rzepak: 4,5t/1ha. (Kuga i Dominator)

-Jęczmień zimowy browarny: 7t/1ha (Avalon)

-Jęczmień jary browarny: 8t/1ha (KWS Cannton)

-Pszenica jara: 9t/1ha (Tybalt)

Z tegorocznych plonów 2022 jest ogromne zadowolenie pomimo, tych cen nawozów w tym roku.

Link do odcinka zbożowe żniwa 2022.: https://ibb.co/album/bg2HwQ

Po zbiorze rzepaku, pszenicy i jęczmienia, przyszedł czas na prasowanie i zbiór słomy 2022 prasą Kuhn Vb 3160, która obecnie spisuje się na złoty medal, bez zarzutów, ale za to dużo słomy zostało zebrane w tym roku i myślę, że jak na drugi rok 2023 posieje się 10-15 hektarów zboża oraz 20 ha rzepaku, to wystarczy, jednak to się jeszcze okaże w późniejszym czasie.

Link do zbioru słomy 2022.: https://ibb.co/album/98kKsY

Także w tym odcinku z mojej strony to już na tyle w temacie, a więc jeżeli się Wam podobają moje odcinki, zapraszam do mnie w temacie, gdzie jak wiadomo macie wszyscy prawo do Oględzin, Oceny, Komentarza oraz Krytyki, a więc Pozdrawiam Was Wszystkich, Trzymajcie się i do następnego wydania.

Użytkownik Played5455RC edytował ten post 14 sierpień 2022 - 02:53

• Dj.Bobo lubi to

#125 Dj.Bobo

Dj.Bobo

Advanced Member

• Moderator
  • 1183 postów

Napisano 14 sierpień 2022 - 11:19

piękne ziomuś ! :o

#126 Played5455RC

Played5455RC

Advanced Member

• Fotograf
  • 83 postów

Napisano 27 sierpień 2022 - 09:14

Dzięki Wam panowie i fajnie, że się moje odcinki z działalności agro-modelarskiej podobają i robią wrażenie.

Zaległy i pominięty odcinek ze zbioru jęczmiennej słomy zestawem New Holland Tm155+Kuhn VB3160, wiem, że za późno odcinek udostępniam, ale lepiej późno niż wcale.                                           

Link do tego odcinka.: https://ibb.co/album/DGwYrW

Także Siema, Siema Widzowie i tym razem 7 dni po żniwach ruszamy ze zbiorem drugiego pokosu łąk, prędkość robocza zestawem John Deere 6125R+Kuhn Vb3160 to w granicach 18-20km/h, a wydajność plonu z 1ha łąki to 20 bel siana, czyli trochę słabiej w porównaniu do pierwszego pokosu, ale nie jest aż tak źle, bo lepiej zebrać tyle bel siana niż wcale.

Link do odcinka drugi pokos łąk 2022.: https://ibb.co/album/m666YM

Dobra, także Siema, Siemano Wszystkim, mamy dzisiaj datę 24.08.2022 i zaczynamy w końcu wyczekiwaną uprawę rzepaku, a tym razem pierwszy raz bez pługa, uprawa bezorkowa i siew rzepaku. Przed gruberem bezorkowym poszedł nawóz NPK, czyli tym razem Polifoska Krzem w dawce 300kg/1ha i od razu przejazd bez-orkowcem na głębokość 25cm słynnym zestawem John Deere 6210R+Gruber bezorkowy 3m. Na drugi dzień po bezorkowcu poszedł nawóz sól potasowa w dawce 250kg/1ha, natomiast w godzinach wieczorowych ruszył siew rzepaku zestawem John Deere 6125R+Talerzówka Agro-Lift+Siewnik Polonez 3/550, w ustalonej dawce 150kg/1ha. Na jakie odmiany rzepaku ozimego wybór padł tym razem.? - Finalnie wybór padł na odmiany LG Architect i InVigor, ostatecznie wybór padł na areał obsiany rzepakiem 25 hektarów. No cóż, myślę, że to będzie w temacie na tyle, także jeżeli się Wam podobają moje odcinki, zapraszam do mnie w temacie, gdzie jak wiadomo macie wszyscy prawo do Oględzin, Oceny, Komentarza oraz Krytyki, a więc Pozdrawiam Was Wszystkich, Trzymajcie się i do następnego wydania.

Link do bez-orkowej uprawy i siewu rzepaku 2022.: https://ibb.co/album/kmd7bZ

Użytkownik Played5455RC edytował ten post 27 sierpień 2022 - 10:11

• Dj.Bobo lubi to

#127 Dj.Bobo

Dj.Bobo

Advanced Member

• Moderator
  • 1183 postów

Napisano 28 sierpień 2022 - 05:53

extra :o 

#128 Played5455RC

Played5455RC

Advanced Member

• Fotograf
  • 83 postów

Napisano 28 sierpień 2022 - 07:25

Także Siema, Siema, Siemano Wszystkim na forum farminga 2019 i w dzisiejszym wydaniu prezentacja nowego nabytku, który został zakupiony po żniwach. Jaki to będzie zaprezentowany nowy nabytek.?-Tego dowiedzie się za chwilę.

Niestety kombajn zbożowy Fendt 9460R, którego oglądaliście na odcinkach ze żniw tegorocznych 2022 na moje gospodarstwo rolne okazał się za duży, zwłaszcza przy transporcie hederu o szerokości roboczej 9m20cm i nie był praktyczny na moje potrzeby, dlatego zapadła decyzja o sprzedaży tego wielkiego kombajnu, na której na całe szczęście nic nie straciłem, a trochę zyskałem.

Właśnie też zapadła decyzja o sprzedaży kombajnu zbożowego John Deere 1550 Cws z hederem zbożowym razem ze stołem do rzepaku oraz z przystawką do kukurydzy 5-rzędową Geringhoff. Na sprzedaży tego kombajnu również zyskałem, ponieważ był on w stanie bardzo dobrym, garażowanym i na bieżąco serwisowany, przed żniwami i po żniwach. W momencie zakupu tego John Deera 1550 Cws był on egzemplarzem, który wymagał napraw oraz serwisu. Na temat tego kombajnu, mogę powiedzieć, że u mnie był praktycznie od dwóch lat i przepracował każde żniwa bezawaryjnie i bez problemowo, więc niech służy nowemu właścicielowi. 

W końcu po wielu poszukiwaniach, straconych nerw oraz poświęconego czasu na gospodarstwo rolne zawitał zachodni kombajn zbożowy CLAAS TUCANO 450 z hederem V750, który jest o szer.rob. 750cm. Na temat tego kombajnu innym razem podam informacje. No cóż, myślę, że to będzie w temacie na tyle, także jeżeli się Wam podobają moje odcinki, zapraszam do mnie w temacie, gdzie jak wiadomo macie wszyscy prawo do Oględzin, Oceny, Komentarza oraz Krytyki, a więc Pozdrawiam Was Wszystkich, Trzymajcie się i do następnego wydania.

Link do odcinka z Claas'em Tucano i sprzedaż JD 1550 Cws.: https://ibb.co/album/nrjzJz

• Dj.Bobo lubi to

#129 Dj.Bobo

Dj.Bobo

Advanced Member

• Moderator
  • 1183 postów

Napisano 05 wrzesień 2022 - 10:51

niesamowite! 

• Played5455RC lubi to

#130 Played5455RC

Played5455RC

Advanced Member

• Fotograf
  • 83 postów

Napisano 14 wrzesień 2022 - 03:18

Także Siemanko Wszystkim ekipa na forum ls2019.eu i dzisiaj lecimy z rozsiewaniem Wapna ArtiGran po ściernisku rzepakowym w dawce 650-700kg/1ha, ale także z uprawą po rzepaku na dwa zestawy. 

Link do relacji z wapnowania i uprawy na dwa zestawy.: https://ibb.co/album/dtrZFc

Niestety tym razem bez historyjki, ponieważ nie mam czasu, bo wiadomo sprawy osobiste, więc proszę o wyrozumiałość. 

W tym odcinku to jest na tyle, więc jeżeli się Wam podobają moje odcinki, zapraszam do mnie w temacie, gdzie jak wiadomo macie wszyscy prawo do Oględzin, Oceny, Komentarza oraz Krytyki, a więc Pozdrawiam Was Wszystkich, Trzymajcie się i do następnego wydania.

Użytkownik Played5455RC edytował ten post 14 wrzesień 2022 - 03:19

• Dj.Bobo i Fooler lubią to

#131 Dj.Bobo

Dj.Bobo

Advanced Member

• Moderator
  • 1183 postów

Napisano 20 wrzesień 2022 - 09:17

coś fantastycznego ! :P

#132 Played5455RC

Played5455RC

Advanced Member

• Fotograf
  • 83 postów

Napisano 02 październik 2022 - 06:33

Siema, Siema, Siema ekipa na forum ls2019 i tym razem wpada odcinek z kampanii ziemniaczanej 2022, czyli zbiór ziemniaków skrobiowych, przeznaczonych na frytki odmiany Innovator przy zaskakującej wydajności plonowania bez nawożenia azotowego, tylko na naturalnym nawozie, bo lepsze ziemniaki z pola na naturalnym nawozie niż ziemniaki nawiezione azotem z marketu.

Najwyższy czas, żebym w końcu przedstawił swoją nową zabawką, jaką jest ta przyczepa-wywrotka trzy-osiowa typu tridem o ładowności 20 ton. Budowa tej przyczepy zajęła 4 tygodnie, została ona zrobiona od podstaw z produkcji Made In Garage, natomiast kolory przed budową zostały wybrane, a pomimo niedociągnięć, rezultat końcowy i jakość wykonania robi wrażenie. Jest to przyczepa burtowa, która prócz transportu zboża, będzie ona używana w razie czego do przewozu balotów siana i słomy oraz do przewozu big-bagów z nawozami. Finalnie podsumowując z jakości i wykonania tej przyczepy jestem niezmiernie zadowolony, że stałem się szczęśliwym posiadaczem tej oto drugie przyczepy na podwoziu tridema. W tym odcinku to jest na tyle, więc jeżeli się Wam podobają moje odcinki, zapraszam do mnie w temacie, gdzie jak wiadomo macie wszyscy prawo do Oględzin, Oceny, Komentarza oraz Krytyki, a więc Pozdrawiam Was Wszystkich, Trzymajcie się i do następnego wydania.

Link do kampanii ziemniaczanej 2022 i prezentacji nowej zabawki do transportu zboża.: https://ibb.co/album/pvmYBr

Użytkownik Played5455RC edytował ten post 02 październik 2022 - 06:34

• spavatch i Fooler lubią to

#133 Played5455RC

Played5455RC

Advanced Member

• Fotograf
  • 83 postów

Napisano 20 październik 2022 - 01:40

Siema, Siema, Siemano  Widzowie na forum ls2019eu i w dzisiejszym wydaniu lecimy z ostatnim pokosem zbioru użytków zielonych oraz z pierwszym wyjazdem w zbiór kukurydzy na ziarno 2022. Trzeci i ostatni pokos łąk w tym roku o wydajności 10 balotów z jednego hektara, czyli jednym słowem podsumowując zbiór łąk słabszy od drugiego i pierwszego oraz od trzeciego pokosu w ubiegłym roku.

Jako, że już jest po sezonie zielonkarskim, to w końcu można położyć pierwszy jeden hektar kukurydzy na ziarno, wybierając odmianę Ambrosini, która jak na razie plonuje na poziomie 15 ton z jednego hektara. Jak dalej będzie kukurydza odmiany Ambrosini plonować, dopiero dowiecie się już w następnym odcinku. W tym odcinku to jest na tyle, więc jeżeli się Wam podobają moje odcinki, zapraszam do mnie w temacie, gdzie jak wiadomo macie wszyscy prawo do Oględzin, Oceny, Komentarza oraz Krytyki, a więc Pozdrawiam Was Wszystkich, Trzymajcie się i do następnego wydania.

Link do relacji ze zbioru łąk i pierwszy hektar QQ skoszony.: https://ibb.co/album/hYW8rJ

Użytkownik Played5455RC edytował ten post 20 październik 2022 - 01:41

#134 Played5455RC

Played5455RC

Advanced Member

• Fotograf
  • 83 postów

Napisano 30 październik 2022 - 06:25

Siemano Wszystkim w ostatnią niedzielę października 2022 roku w dniu, którym następuje zmiana czasu lokalnego. W dzisiejszym odcinku na tapecie relacja złota jesień 2022, pełna pierwszych zmagań zbioru kukurydzy przeznaczonej na ziarno w tym sezonie.          Tak jak źródło z naszego gospodarstwa rolnego donosi nasz tego-roczny, pożniwny nabytek Claas Tucano 450 z przystawką do zbioru kukurydzy 6-rzędową składaną marki Emma-RoL wjechał w 4 hektary ziarnowej kukurydzy po 2 hektary każdej odmiany, których plonowanie podam za chwilę. Zbiór 4 hektarów kukurydzy-ziarnówki przebiegł bez żadnych problemów i komplikacji, a plonowanie średnie dwóch odmian następuje jak na razie w ten sposób, że odmiana Ambrosini dała nam plon w miarę jeszcze zadowalający: 16ton/1ha, co jeszcze można uznać za normę, jednak odnośnie odmiany Talisman w tym roku plon z jednego hektara wynosi 13ton/1ha. Niestety susza i ceny nawozów azotowych i koszty ŚOR robią swoje, jednak na to wpływu nie mamy, więc cieszmy się z tego i szanujmy, że jeszcze tak na styk plony są jeszcze, a skoszona jak na razie plantacja 4ha QQ od razu została sprzedana na mokro w cenie 900zł/1tona. Jednak przed Claas-owską technologią do zbioru pozostało 20 hektarów kukurydzy. Z mojej strony to będzie na tyle, a więc jeżeli się Wam podobają moje odcinki, zapraszam do mnie w temacie, gdzie jak wiadomo macie wszyscy prawo do Oględzin, Oceny, Komentarza oraz Krytyki, a więc Pozdrawiam Was Wszystkich, Trzymajcie się i do następnego wydania, miłej ostatniej niedzieli października 2022 i na razie.

Link do odcinka złota jesień 2022 z pierwszymi zmaganiami w zbiorach QQ.: https://ibb.co/album/PswJML

Użytkownik Played5455RC edytował ten post 30 październik 2022 - 06:26

• Dj.Bobo lubi to

#135 Dj.Bobo

Dj.Bobo

Advanced Member

• Moderator
  • 1183 postów

Napisano 30 październik 2022 - 08:32

piękne :o 

• Played5455RC lubi to

#136 Played5455RC

Played5455RC

Advanced Member

• Fotograf
  • 83 postów

Napisano 20 listopad 2022 - 12:58

Siemanko widzowie na forum ls2019eu i w dzisiejszym wydaniu na planie kontynuacja zmagań kukurydzianych 2022 część pierwsza.

Mamy dzisiaj 9 listopada 2022 roku i kontynuujemy zbiór kukurydzy kombajnem Claas Tucano 450 z przystawką do zbioru kukurydzy 6-rzędową firmy Emma-RoL. Tym razem pod ścinacze idzie odmiana Talisman, której wilgotność wynosi 29% przy plonie 13ton/1ha i odwóz ziarnowej QQ przebiega na dwa John Deery (6125R i 6210R) z przyczepami typu Tridem, bez problemowo, jak i zbiór kukurydzy kombajnem Claas Tucano 450, o którym będzie w niedalekiej przyszłości opinia na jego temat. Tak jak jest wspomniane w poprzednim odcinku sprzedawane od razu na mokro z pola w cenie 900zł/1tona, ponieważ nie posiadamy suszarni do kukurydzy, ale nie jest jeszcze tak źle, że 900zł za tonę QQ mokrej, lepsze to niż 550zł za tonę mokrej.

Także siemano ponownie dzień później i ruszamy dokończyć zbiór QQ odmiana Talisman, na dwa zestawy Case IH i Kubota m9960, a parametry już każdy zna, więc żeby nie tracić na czasie startujemy wykosić Talsman-a do końca, co w końcu się udało bez żadnych przykrych niespodzianek Talisman-a położyć. Jednak niedługo część druga kontynuacji kukurydzianych zmagań 2k22 i w końcu została jeszcze do skoszenia odmiana Ambrosini, która jak na pierwszy raz w tym roku sypie bardzo dobrze, bo 16t/1ha, ale czy plon taki pozostanie, to dopiero okaże się w następnym odcinku z części drugiej kukurydziane zmagania. No cóż, w tym odcinku z mojej strony, to wszystko, a więc standardowo jeżeli się Wam podobają moje odcinki, zapraszam do mnie w temacie, gdzie jak wiadomo macie wszyscy prawo do Oględzin, Oceny, Komentarza oraz Krytyki, a więc Pozdrawiam Was Wszystkich, Trzymajcie się i do następnego wydania, na razie.

Link do kontynuacji QQ-rydzianych zmagań 2022 część 1.: https://ibb.co/album/DYmjVV

Użytkownik Played5455RC edytował ten post 20 listopad 2022 - 12:59

• spavatch i NorbertHaHA lubią to

#137 Played5455RC

Played5455RC

Advanced Member

• Fotograf
  • 83 postów

Napisano 23 listopad 2022 - 02:58

Dzień Doberek, Siemano Wam Wszystkim na forum ls2019.eu i mam zaszczyt zaprezentować Wam w końcu relację fotograficzną z finałowej kontynuacji złotej jesieni kukurydzianej 2022, w skrócie zakończenie sezonu kukurydzianego 2k22, z czego bardzo się cieszymy i można w końcu już zrobić dożynki kukurydziane 2022 pod koniec Listopada. Więc standardowo, jeżeli moje odcinki z mojej działalności Rolniczo-Modelarskiej przypadają Wam do gustu i robią niesamowice wrażenie czy wam się podobają, zaprasza do mnie na temat o nazwie Moje najbardziej ukochane hobby-Agromodelarstwo rolnicze, gdzie przysługuje Wam prawo do oględzin moich relacji fotograficznych Modelarsko-Rolniczych, które możecie oceniać, komentować oraz krytykować, dzięki czemu motywujecie mnie do dalszej twórczości Agro-Modelarskiej.     Także przechodząc do tematu: Jest dzisiaj data: Poniedziałek 21.11.2022 roku i czas najwyższy wykonać wjazd w kukurydzę odmiana: Ambrosini kombajnem Claas-em Tucano 450 z przystawką do zbioru kukurydzy 6-rzędową składaną marki Emma-RoL, gdzie plonowanie odmiany Ambrosini finalnie wynosło na poziomie 16 ton z jednego hektara przy wilgotności 30%, gdzie przy takiej wilgotności na skupie jeszcze się przyjęła skoszona kukurydza, sprzedana na mokro w cenie 900 złotych za 1 tonę. Definitywnie w końcu udało się już w tym roku zakończyć żniwne zmagania kukurydziane 2022, a z plonów tej uprawy w tym roku można być zadowolonym. Claas Tucano 450 poradził sobie znakomicie i żniwa przebiegły bez-awaryjnie, przy pogodzie, która wtedy dopisywała, a maszyny po sezonie QQ-rydzianym zostały już posprzątane i wyczyszczone, a kombajn i przystawka wyczyszczone, zakonserwowane i schowane do żniw 2023.          Podsumowanie całego sezonu uprawy i zbioru kukurydzy 2022.:

-Przejazd i uprawa ścierniska po kukurydzy ziarnowej z 2021 roku agregatem talerzowym Agro-Lift w tym roku.

-Przejazd i orka pod kukurydzę ziarnową 2022 pługiem 4-skibowym obrotowym Kuhn Master 120.

-Nawożenie nawozem naturalnym gnojowicą pod kukurydzę.

-Nawożenie solą potasową pod kukurydzę w dawce 240kg/1ha.

-Uprawa pod kukurydzę Agregatem Bez-orkowym i Talerzówką Agro-Lift.

-Siew kukurydzy dwóch odmian: Talisman i Ambrosini, gdzie w podsiewacz poszedł nawóz PoliDap

-Opryski i nawożenie kukurydzy, niestety nienagrane, z powodu braku czasu.

-Zbiór kombajnem Claas Tucano 450 z przystawką do kukurydzy 6-rzędową Emma-RoL.

-Transport kukurydzy przy wilgotności 29% i 30%.

-Cena za tonę mokrej kukurydzy w 2022 roku: 900 złotych.

-Plonowanie kukurydzy: dwóch odmian: Talisman: 13t/1ha przy 29% i Ambrosini 16t/1ha przy 30%.

Do tego też mogą dojść koszty ekspoatacji i paliwa, które w naszych dzisiejszych czasach do tanich rzeczy nie należy.

W kwestii areału uprawy QQ na rok 2023, to zdecydowanie będzie nastawienie na 12-15 hektarach, żeby też ograniczyć koszty w celu zaoszczędzenia pieniędzy. Jak się temat uprawy kukurydzy na rok 2023 potoczy, dopiero się okaże w nowym sezonie wiosennym. Także z mojej strony w temacie to wszystko, trzymajcie się do następnych odcinków, Na razie.

Link do finałowej kontynuacji kukurydzianej, czyli koniec złotej jesieni kukurydzianej 2022.: https://ibb.co/album/WVQv8H

Użytkownik Played5455RC edytował ten post 23 listopad 2022 - 02:59

• spavatch lubi to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych